28 Eylül 2011 Çarşamba

♥♥♥♥♥♥♥ I LOVE IT!!!!!!!!!!!! ♥♥♥♥♥♥♥........yeni Ay'dan detayların herbirinin biraraya gelmesini ve benim olmasını diliyorum.

I LOVE IT!!!!!!!!!!!!

27 Eylül 2011 Salı

Sonbahar...


kucaklaşma { yapış yapış olmadan }........... 
Sıcak çay keyfi.{bunalıp içmekten vazgeçmeden}................
Herhangi bir turta çeşidi.{nem'den iştahım kesilmeden}...............
Sıcacık battaniye.{örtünme hissini hatırlayarak}................
Ferah makyaj {akmadan }
Sonbahar yaprakları ile yürüyüş yapmak.{terlemeden}................istiyorum....

Ya siz? 

26 Eylül 2011 Pazartesi

☀ Özlem ☀..........

...................Eve dönmek harika bir duygu. Mevsimlerden sonbahar gelmiş İzmir'e, yaz çoktan terk etmiş buraları.

 
Uzun yıllardır yaz tatillerimi ailemle birlikte geçirmiyordum. Kaan Batu'nun yaz sıcaklarından çok etkilenmemesi için tatilimizin büyük kısmını yayla da geçirdik.

İzmir'e taşınmadan önce, çalışma hayatında olduğum dönemlerde buranın bana her zaman verdiği sessizliğin, huzurun enerjisini biriktirip biriktirip, kendimi yeniden büyük şehrin kucağına atardım. Çoğu zaman sıkıldığımı söylesemde  aslında gerçekten orada mutlu ve üretken olduğumu şimdi anlıyorum.
Meyve ağaçlarının altına uzanıp kitap okumak kadar keyifli ne olabilir ki....yada yiyeceğin biberi toplamanın hazzını ne verebilir ki....  Egzos kokusunun hiç bilinmediği yollarda yapılan uzun yürüyüşlerden sonra dönülen sıcacık bir ev...... çocukluk arkadaşlarımla yaptığım uzun sohbetlerin verdiği mutluluğu ne verebilir ki.....

Yaz'ın en bunaltıcı zamanlarında,  yağmurun, sırılsıklam olmak isteyeceğiniz cinsten kocaman yağdığı, deli gibi esen rüzgarında, her geçen dakika yağmurun yeşili daha koyuya boyadığı ağaçlarında hayal kurmaya doyamadım.

Şimdi mevsimlerden sonbahar, bir yağmur yağıyor bir güneş çıkıyor ama ben hava durumu ile uğraşmayı çoktan bıraktım yeni bir hayalin peşindeyim.

Döndüğümuz nokta aynı görünse de, asla aynı değil. Biz bir yerlerde koştururken, zamanla yarışırken, ya da akıntısına kendimizi bırakırken, zanneder misiniz ki evde, başladığımız noktada zaman durmaktadir. Durmuyor ve akıp gidiyor.......Kaan batu 15 gün sonra 1 yaşına giriyor. Yazarken bile burnumun direği sızladı...

Ahhh İzmir... içine çekerken sonbaharı, beni de aldın bilinmezlere... 

.....................Neyse

Geleli 3 gün olmasına rağmen çamaşır, ütü, temizlik derken kendime gelemedim. Biliyorum bu yazım bir dönüş yazısından çok "ben" ile ilgili oldu ama merak etmeyin kısa zaman sonra kendime gelirim.

Şimdi müsadenizle sizler ben yokken neler yapmışsınız, bir gözatayım.......

Tekrar herkese merhaba....

12 Eylül 2011 Pazartesi

Erkek çocuk odası dekorasyon önerileri

  
Erkek çocuk-genç odası dekorasyonu:Genç-çocuk odaları, hem yatak odası,hem çalışma odası,hem oyun odası olarak kullanılan mekanlardır.İyi bir planlama ve doğru mobilya seçimiyle çocukların  kendilerini en iyi sekilde ifade edecekleri mekanlar yaratılmalıdır.Bakınız:Genç odaları
Mobilya seçimi:mobilya seçimi yapılırken,fonksiyonel,pratik,çok amaçlı kullanılabilen mobilyalar tercih edilmelidir.Çocuk odaları, bir veya birkaç kardeş tarafından paylaşılabilir.Odanın büyüklüğüne göre yatak seçimi ve yerleştirilmesi yapılmalıdır.Ranza yataklar yer kazandırması açısından tercih edilmelidir.
Depolama:Çocuk odaları genellikle dağınıktır.İyi planlanmış, depolama alanlarıyla bu problemi çözebilirsiniz.Herşeyi organize etmek için çekmeceler,kıyafetler için dolaplar,ayakkabılar için raflar unutulmamalıdır.Kitaplar için kitaplıklar,raflar da unutulmamalıdır.Çekmeceli yatak altları da depolama için ideal yerlerdir.Fazla dağınıklığı ortadan kaldırmak için dekoratif kutuları ve sandıkları da bu listeye ekleyebilirsiniz.

Renk seçimi:Erkek çocuk odalarında,mavi,kahverengi gibi renkler daha tercih edilir.Oda farklı cinsiyette bir kardeş tarafından paylaşılıyorsa yeşil,gri gibi renkler de ilave edilebilir.Birbiriyle uyumlu canlı renkler de tercih edebilirsiniz.Genç odalarında renk seçimi
 
Her alanı değerlendirin