21 Ocak 2014 Salı

Bahçe KatıHerkesin ilerde yaşamak istediği ev ya da şehirle ilgili az çok hayalleri vardır. Benim de deniz kenarında, bahçeli bir evde yaşama gibi bir hayalim var. Kaan Batu okula gittiği sürece şehirde ve apartman tepelerinde yaşayacağımıza göre, bu hayalin olma ihtimali emeklilik yıllarına denk gelir sanırım. 

Bahçeli ev olmayacaksa, bahçe katında oturmak istemişimdir hep. Şöyle yere kadar kocaman pencereleri olsun, güneş evin içine süzülsün, mümkünse mutfağı bahçeye açılsın... 

Bahçe katında oturmanın elbetteki dezavantajları var. Mesela; oturduğunuz mahalle güvenli olmalı, eski bina olmamalı (çünkü rutubet gibi problemlerle uğraşma ihtimaliniz yüksek olur), içeri börtü böcek dolması engellenmeli vs.

Şimdilik aklıma gelmeyen kim bilir daha ne zorlukları vardır. 
İlerde böyle bir karar alır mıyım bilmem ama bu bahçe katı size ve benim gibi bahçe katı düşünenlere ilham versin.
Bu ev'in özellikle tuğla duvarlarına bayıldım. Ama benim tercihim beyazdan yana olurdu. Bir diğer değiştireceğim şey ise, yaşam alanı ile mutfak bölümünün arasındaki alanı genişletip, paravan şeklinde açılan, çift kanatlı panjur kapı yaptırmak olurdu. Nedense açık mutfak fikrine pek sıcak bakmıyorum ben. İstediğin zaman açık, dilersen kapalı kullan. 

Her neyse, bu evi yine de çok sevdim. Resimleri büyük boyutta ekledim ki detaylarını yakından görelim.

Sizin hayallerinizde neler var bakalım? 


Images # Mi Casa #
16 Ocak 2014 Perşembe

Londra'da Nötr Bir Ev...
Londra'da ki bu ev'in renksiz iç tasarımına bayılmasam da, bahçe terasını görünce vuruldum resmen.

Bakalım görünce sizde sevecek misiniz? 


# images.1st-option #


10 Ocak 2014 Cuma

Bugün İçin Favorilerim...Bugün bahar gibi olağanüstü bir hava var İzmir'de. Açık bir kafe'de, güneş, cafe latte ve güzel bir kek üçlüsü için harika bir gün.
Dört mevsimi gün içinde yaşadığım bu şehri seviyorum ben.

Sizinde hafta sonunuz güneşli ve keyif içinde geçsin...
// Images 1. Achica 2.. Ashley Morrison 3.. Pinterest //8 Ocak 2014 Çarşamba

♡ Sweet mi? ♡ Sewet mi?


Anlatacak çok şey var ama araya zaman girince nereden başlayacağımı bilemediğimden en iyisimi yeni yılda merak edip hatır soran tatlı dostlarıma teşekkür ederek başlayayım. Tekrar tekrar teşekkür ederim ilginiz ve mailleriniz için.


Yoksa sende mi sessiz sedasız gittin diye soranlar olmuş...
Gitmedim buradayım efendim, sadece bu aralar başka işlerle meşguldüm. Güzel gelişmeler var benim için. Keyfim yerinde yani :)


Ahşap boyuyorum bol bol...
Sweet yazacağıma sewet yazıp aklıma şaştığım günler çoğunlukta ama olsun:)
Ve gerçekleşmesini istediğim hayallerim var.
Bu nedenle gelişmek için cesaretin şart olduğunu düşündüğüm bir yıl beni bekliyor.


2014'te 
Hepiniz için önce sağlık ve huzur
Sonra neşeli kahkahalar, 
Dumanı tüten dost kahveler,
Sevildiğini hissettirecek sımsıkı sarılmalar,
Ve bütün bunlar için her gün şükür edebilen bir kalp dilerim.

Sevgiler


6 Ocak 2014 Pazartesi

Dekorasyonda bakır aydınlatmalar

Bakır sarkıt lambalar
Parlak yüzeyleri,farklı formlarıyla bakır sarkıt lambalar, son yılların yeni trendleri arasında yerini aldı.Modern dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alan bakır aydınlatmalar,kullanıldıkları mekana sıcak ve zengin bir atmosfer yaratmak isteyenler için iyi bir seçenek.
İç mekan tasarımlarında,sıcak bir etki yaratmak için farklı tonlarda bakır sarkıtlardan yararlanabilirsiniz.
 Farklı form ve renklerde bakır sarkıtlar:Birkaç farklı form ve renklerde bakır sarkıtları bir arada asarak tarz yaratabilirsiniz.

Farklı dekorasyon stilinde kullanabilirsiniz.Parlak yüzeyli bakır sarkıtları modern tasarımlarda,oksitli koyu renk sarkıtları rustik,geleneksel,country stili dekorasyonda tercih edebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda bakır sarkıtlar.Özelllikle mutfak adalarının üzerine tekli veya çoklu bakır sarkıt aydınlatmaları tercih ediniz.
Yatak odasında bakır sarkıt.Pastel tonlarda yatak odası dekorasyonunda bakır aydınlatmalarla şık bir uyum yakalayabilirsiniz.
Koyu renk duvar önünde bakır lambaların ışıltısıyla sıcak bir atmosfer yaratın.