28 Şubat 2014 Cuma

...

Uğurladım bizimkileri.
İçim biraz buruk. 
Yine görüşeceğiz diyerek teselli ettik birbirimizi.
Sabahtan beri bu şarkıda pek bir havaya soktu beni.


Umarım sevdiklerinizle birlikte keyifli bir hafta sonu geçirirsiniz.
25 Şubat 2014 Salı

Gri renkle dekorasyon

Dekorasyonda gri renk
2014 yılının dekorasyon trendleri arasında yer alan gri renk,evlerinde şık ve yeni bir görünüm vermek isteyenler için iyi bir seçenek olacaktır.Nötr renk paleti içinde yer alan gri renk,her renk ve dekorasyon stiliyle uyumludur.Dekorasyonda sofistike ve rafine bir etki yaratmak isteyenler için gri rengin etkisinden yararlanabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonunda gri renk.Gri duvarlar ve beyaz rengin güzel uyumu.


Gri renk ahşap uyumu.

Klasik yatak odası dekorasyonunda gri renk:bakır,altn gibi metalik renklerle mekanlara şık görünümler kazandırabilirsiniz.
Gri beyaz renk gibi zamansız bir renktir.
Gri renk ve canlı renklerle uyumu:gri renk her renkle uyum sağlar.Gri rengi doğru kullandığınızda sıcak bir etki yaratabilirsiniz.
Gri mavi uyumu:gri rengi mavi tonlarla kullandığınızda daha cool bir etki yaratırsınız.
Gri renk ve pastel renklerin uyumu.
Mutfakta gri renk..Bakır ve gri renk uyumuna güzel bir örnek.
Gri duvarlı mutfak dekorasyonu:tuğla,ahşap ve beyaz uyumu
Banyoda gri renk

21 Şubat 2014 Cuma

Bir - İki, Ses Kontrol...

Salı günü bizimkiler geldi. 
Ekibe ablam ve yeğenim de katılınca muhabbetimiz ballı kaymak tadında oldu. Yaz tatilleri, ara sıra gidilen baba ocağı ziyaretleri dışında hep hasretim onlara. 
Annemle her gün rutin telefon konuşmalarımız vardır. Sanki bayağıdır konuşmuyor muşuz gibi her gün uzun uzun laflarız, konu bitmez bizde :) 

Yeğenim Deniz henüz 1.5 yaşında. Bizimki onun yanında büyümüş abiş edasında geziyor, ama ne abilik sormayın... Miniği yalnız yakaladığı her köşede sıkıştırma peşinde. Bazı halleri o kadar komik ve dokunaklı ki ailecek onları izlerken pek keyifleniyoruz. Küçük olan  "ebi diyor, öbürü birtanem" diye sarılıyor. 2 dk sonra birbirlerine giriyorlar. 

Bizdeki ses olayından en çok komşular rahatsızdır herhalde. Şikayet gelecek kaygısıyla çalan her kapı ziline korkuyla bakıyorum. Bu sebepten fırsatını bulduğumuz her an sokaklara attık kendimizi.

İzmir bu hafta Mayıs ayını yaşadı. Zıpırları gezdirmek için harika bir hafta geçirdik bizde. Malum oğlan çocuklarının enerjileri bitmek bilmiyor. Annemde bu kadar fındık fıstık yerlerse olacağı budur diyor :)

Her gün ev ahalisi  7'de ayakta. Ailecek uykuya hasretiz. Bundan şikayetçi değiliz, yeter ki birlikte olalım bize yeter. Yorgun düşen beden uyku istiyorum diye isyan etse de, biz kızlar gece 1.5'dan önce yatmıyoruz. Bildiğiniz kaynatıyoruz :)) 

Bakalım bizim enerji nereye kadar dayanacak, hep birlikte yaşayıp göreceğiz.


Hafta sonunuz cıvıl cıvıl geçsin, ailecek kocaman sofralar kurulsun, gülünsün, eğlenilsin efendim...

 


20 Şubat 2014 Perşembe

Modern Bahçe Düzenlemeleri

Plant A Vertical Succulent Garden, by AfroChic - Will have to try this because last time I had a succulent garden, it grew out of control!

The Etesian | Webb & Brown Neaves           Modern bahçe tasarımlarından ilham alarak bahçenizde keyifli alanlar yaratmayı planlamaya başlayabilirsizin.  Ahşap yüzeylerin ve gri tonlarının yoğun şekilde tercih edildiği ve olmazsa olmaz çim alanlar ile kombinlenen bahçelerde sadelik ön planda düşünülmüş gözü yormayan sade ve şık alanlar yaratılmış. Şekilli yeşil bahçe bitkileri kullanılarak sade ve hareketli mekanlar yaratılmış. Sizde bahçenizde sadelikten yanaysanız. Çim alanları ve yeşil bitkileri terçih edebilirsiniz. İyi bir bahçe görünümü için aydınlatmada çok önemli kullandığınız bitkileri yürüyüş alanlarınızda kullanacağınız farklı aydınlatmalarla gecede keyifle oturacağınız bir bahçe alanı yaratabilirsiniz.

Bizi pinterest sayfamızdanda takip edebilirsiniz. Resimlerin linkleri Garden board da mevcuttur.

Cool vertical planters
         Bu sene çok popüler olan ve uzun süre susuz dayanabilen bitkiler ile modern silindirler yaparak verandanız da  çok hoş bir görsel yaratabilirsiniz.


       Dekoratif olarak büyük fenerler kullanarak loş ışıkta büyük boy mumlar yakarak bahçenizde mum ışığında keyifli sohbetler geçirebilirsiniz.

SUCCULENT + DRIFTWOOD CENTERPIECE

lush life

fendi garden


Small contemporary garden

Clipped and tight
.

Outdoor Terraces in Glebe, Australia by Secret Gardens

Strakke tuin met kunstgras.NORD by Marnie Lewis Design

Gordon - NSW | Residential Landscape Project - Rolling Stone Landscapes
contemporary garden

Dayum!Grass pathway


modern landscape by Narofsky Architecture + ways2design


Mimosa Road residence 4 Contemporary Home Evoking a Warm Rustic Feel: Mimosa Road in Singapore


.
Amazing Interior Desing fb

The poolside terrace at designer Abigail Turin's midcentury home in Carpinteria, California.12 Şubat 2014 Çarşamba

Çalışma Odası DekorasyonuOldum olası şu salon ile oturma odasının ayrı kullanılması fikrine alışamadım. Evin en büyük ve güzel odasında ferah ferah oturup, günümü gün etmek varken neden kendimi ufak oturma odasına atayım? o kadar özenli döşe, en ağır takımları al, sonrada kapalı kapılar ardında haftada 1 yada 2 kez gelecek misafire sakla. Pek işlevsel gelmiyor bana. Zaten ağır takım fikride bana uzak ya neyse :)

O yüzden oturma odası hiç yapmadım ben. Çalışma odası olarak kullanıyorum yada yatıya gelen misafirler için.

Siz ne diyorsunuz peki hanımlar? Bu ayrımı yapanlar mutlaka vardır, fikirlerinizi merak ediyorum.
Bu arada çalışma odaları için harika fikirler sizler için...# images car-möbel  # 

 Farklı alternatifler için ise buraya bakabilirsiniz.