28 Mart 2014 Cuma

Uyanış...


Canımızı sıkan olayların bittiği, şenlikli, bol kutlamalı ve yeni başlangıçlara adım attığımız harika bir hafta sonu diliyorum.

images # elmueble #27 Mart 2014 Perşembe

25 Mart 2014 Salı

Eviniz için dresaur modelleri sizin tarzınız hangisi?

Art of the Craft: Giusti Portos

Dishfunctional Designs: Upcycled Dressers: Painted, Wallpapered, & Decoupaged

WONDERLAND console mirror


WONDERLAND bar cabinet www.llass.com

gorgeous

white dresuar

Dresuar

I LOVE this paint combination for Vivienne's dresser!  I'm going to try to do something like this.

Finding Fabulous: Trash to Treasure...

Great entrance way. Imagining throwing the house keys on this classic dresser.Mr. Bradley - A Classic Dresser  Black w/ gold knobs


metallic painted dresser--

chest

LOVE all. Circa lamp.Hickory Chair dresser.

Ikea Malm Dresser Goes Glam

The Dresser, from Frumpy to Fabulous - Refresh Restyle

House Tour: Designer Sheridan Frenchs Elegantly Exotic Texas Abode: A pink and orange painted dresser makes for a graphic and unexpected statement piece.

Changing table cute to change an old dresser and make it new. Also love the ombre drawers. Blue for a boy, or yellow for a gender neutral nursery!

Pottery Barn black finish tutorial
       
                                     vintage white dresser  with modern accessories
Painted Cottage Chic Shabby Silver Slipper Dresser with Mirror. $1,495.00, via Etsy.Bu Haberi Okumadan Sigorta Yaptırmayın!


Bir süredir iletişim çalışmaları çok dikkatimi çeken bir sigorta firmasından bahsetmek istiyorum bugün. Sigortanın kolay hali sloganıyla piyasaya çok hızlı bir giriş yapan Generali Sigorta’nın özellikle Zorunlu Trafik Sigortası’nda ve kasko poliçelerinde %70’e varan indirimleri ilgimi çekti. Blogda yazmak üzere biraz inceledim ve sadece kampanya olarak değil, tüm hizmetlerinin gayet memmuniyet verici olduğunu gördüm.
Bu arada piyasaya hızlı giriş dedim ama Generali 1831 yılında İtalya’da kurulmuş ve aslında 150 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyormuş. Adını elbette duymuştum ama ancak bugün yazabiliyorum.
Zorunlu Trafik Sigortası’nda %70’e varan indirimleri dışında Prestijli Kasko’larını da çok beğendim. Sigorta sektöründe bir ilk olarak, herhangi bir kaza anında sunduğu yol yardım hizmeti ile lastiğiniz patladığında ücretsiz lastik değişimi veya aracınızın yakıtı bittiğinde   Yapılan kaza sonrası acil bir noktaya yetişmeniz gerektiğinde yol yardım hizmetleri ile taksi ücretinizi dahi karşılıyorlar. Aracınız tamir edilirken 5 gün süreyle, size özel bir araç bile veriyorlar. Bence bu özel danışmanlık ve 7/24 destek hizmetleri şehir hayatının olası zorluklarını da hafifletiyor.
Bir de Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra ürünleri var. Mini Kasko, 1 çarpışma hasarını 2 bin TL’ye kadar kapsayan düşük fiyat kategorisindeki bir ürünmüş. Daha yüksek bir sigorta teminatı tercih edenler için bu tutar, Mini Kasko Ekstra ürünü ile 2 çarpışma hasarı ve toplamda 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyormuş. Tüm bu hizmetler için ayrı ayrı teklif alıp, satınalım yapabiliyor olmak ise harika. Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra ürünlerinin fiyatları sabit. Zorunlu Trafik Sigortası içinse teklifler size ve arabanıza özel yapıldığı için indirimler kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bu yüzden teklif alırken yaşınız, arabanızın yakıt türü gibi etmenler de önemli oluyor. Siz artık sitesinden aracınıza en uygun sigortayı detaylarıyla incelersiniz.

Generalinin 7/24 Özel Sigorta Danışmanlığı hattı 0850 555 55 55’ten veya generali.com.tr den 1 dakikada teklif alabilirsiniz. Bu arada Generali Sigorta müşterisi olmasanız dahi bir kez teklif alırsanız size kişisel sigorta danışmanı atıyorlar. Bilgi alan kişi her aradığında, karşısında aynı danışmanı buluyor. Böylece müşteriler sorunlarını her defasında baştan anlatmak zorunda kalmıyor ve telefonda uzun uzun beklemeden işlerini kolayca halledebiliyor.
Eh daha ne olsun:)
1 dakikada teklif alıp indirim kazanmak isterseniz, 31 Mart’a kadar generali.com.tr yi ziyaret edin derim.
1 Dakikada Teklif Almak için Tıklayın.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

24 Mart 2014 Pazartesi

Kansersiz Yaşam Derneği Alışveriş Şenliği 1 Nisan' da Shangri-la Hotel Balo SalonundaKansersiz Yaşam Derneği’nin organize ettiği ‘Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği’nin ilki 1 Nisan’da gerçekleştiriliyor!
Geçtiğimiz yıl, Kanserde Erken Teşhis Yaşa-TIR projesi kapsamında düzenlenen balo gecesinin ikinci ayağı olan ‘Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği’, 1 Nisan 2014 Salı günü, 11.00 – 21.00 saatleri arasında, Shangri La Bosphorus Oteli’nin Balo Salonu’nda düzenlenecek.
 
Kansersiz Yaşam Derneği İcra Komitesi Başkanı Zeynep ILICALI’nın ev sahipliğinde yapılacak olan Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği, ünlü Uzakdoğu otelleri zincirinden, Beşiktaş merkezde, boğazın hemen kenarında yer alan Shangri La Bosphorus Otel’in, ilk kez bir alışveriş şenliğine kapılarını açmasıyla gerçekleşiyor.


      1 Nisan'da Sonsuz Dekorasyon ekibi olarak shangri-la hotelde  kansersiz yaşam derneğinin alışveriş şenliğinde sizlerleyiz. Standımıza bekleriz.
Ceceli'den Anlamlı Destek

Bengü

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

Ya hepimiz kanseriz, ya da hiçbirimiz!


Yaşadığımız dünyada onların yaşamında bir dönem bazı şeyler ters gitti, her an hepimize olabileceği gibi… Ama yaşama sevincini hiç kaybetmediler… Her ne olursa olsun, yaşamın değerlerinin bilincindeydiler… Onlar, Türkiye’de sayıları 500.000 e yaklaşan kanser hastası insanlarımız…


Onlar; yakınlarımız, dostlarımız, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz, ana babalarımız, eşlerimiz, çocuklarımız… Her şeye rağmen yürekleri hala sımsıcak, içleri yaşama sevinci ile dolu…


Yaşadıkları onca olumsuzluğa rağmen hayata sımsıkı tutunmuş insanlarımız artık yalnız değil…


Kendilerine destek olan, kol kanat geren, cesaret aşılayan bir sivil toplum örgütü var; KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ var, gün geçtikçe büyüyen… Kansersiz Yaşam Derneği, gönüllü bir grubun maddi ve manevi özverileri ile oluşturduğu bir sivil toplum örgütüdür ve bu konuda çeşitli icraatlar gerçekleştirmektedir. Derneğimiz ulusal ve uluslararası bazdaki projelerle KANSERSİZ BİR DÜNYA için çalışmalar yapmakta, Kanser hastalığında moralitenin önemini vurgulamak üzere buna ihtiyaç duyan insanların yanında olmakta, Kanserin önlenmesi adına halkı bilinçlendirmek üzere konferanslar, sohbetler düzenlemekte, kanser hastası çocuklarımızın yüzünde bir gülümseme yaratmak için düzenli hastane ziyaretleri yapmakta, kanser hastalarımızı rehabilite ederek yaşamı paylaşmalarını sağlamakta, eğitim seminerleri düzenlemekte, ulusal ve uluslar arası konferanslara imza atmaktadır.

BİZ NE YAPABİLİRİZ? DİYORSANIZ…


Kanserli hastalarımız için rehabilite ve tedavi desteğinde bulunabilir,

Özel günlerinizde kullanmak üzere, Derneğimiz adına yaptırılmış kartlarımızdan alabilir,

Kurban ve Ramazan Bayramlarında fitre-zekât yardımlarında bulunabilir,

Düzenleyeceğimiz kongre ve konferanslarda gönül üyeliği yapabilir,

Derneğimize bağışta bulunabilirsiniz.


Sizleri aramıza bekliyoruz.

Saygı ve sevgi ile…

Dida Kaymaz19 Mart 2014 Çarşamba

Anne Adayları Sizin Odanız Hangisi Olurdu?

Baby room white gold

            Hayatınıza yeni katılacak  ufaklığı beklerken en heyecanlı ve keyifli şeylerden biride odasını hazırlamak olsa gerek . Bebeğiniz için en rahat edeceği ve sizinde zevklerinizi barındıran bu şirin odayı hazırlarken hangi renkler tercihiniz olurdu ?  Bebek odası hazırlarken genel olarak açık renklerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Beyaz, krem , toprak tonları, mavi ve gri tonlarının dinlendirici berrak ve temiz bir görüntü oluşturduğu düşünülür. Renkler dışında seçeceğiniz mobilyalarda da çok köşeli olmayan , cam barındırmayan, küçük parçaların olmadığı ürünler seçmenizi tavsiye ederiz. Bebeğiniz büyümeye başladığında  odasını keşfetmeye başlayacaktır. Her alana dokunacağı için odada tehlike barındıracak ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Ayaklı lambaderler  emeklemeye başladığında tehlike yaratabilir. Duvarlara asacağınız çerçevelerin ve aynaların yerlerine dikkat etmenizde fayda var.

        Odanızın renklerini belirlerken seçeceğiniz duvar kağıtları ile farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Biz daha çok sade odaları paylaştık. Ama tercihler genelde anne babanın zevklerine göre değişmektedir. Bebeğiniz 4-5 yaşına geldiğinde kendi odası için taleplerde bulunmaya başlayacaktır :)  Duvar kağıtlarında çizgili, desenli , puantiyeli ve  farklı figürlerin olduğu duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Duvarlarınıza mobilya ile çıta ekleyerek iki duvar kağıdını ortadan bölebilirsiniz. alt tarafını çizgili, üst tarafını puantiyeli tercih edebilirsiniz.


LOVE IT! Change out the yellow for a pretty aqua blue for a baby boy

Versatile Gray With Classic Florals Pictures, Photos, and Images for Facebook, Tumblr, Pinterest, and Twitter

Serene

Bebek odanızı sade yada avangard mı isterdiniz?  Farklı kulplar, dolap kapakları, yatak başları ile bambaşka odalar yaratabilirsiniz. Duvarlarda beyaz büyük çerçeveler ile  bebeğinizin resimlerini asabilirsiniz. Emzirme koltuğu yada yanında yatacak ebeveyn için yatalı bir koltuk, yada yeni moda tercih edilen sedir yataklardan tercih edebilirsiniz. Bu yataklar genelde 90*200 metre olduğu için bebeğinizin odasının boyutları da bu tercihlerinizde etkili olacaktır. 

love the pink/gray combo and the pattern on the bedding.

...

...

...

Erkek bebeklerde sade dingin renklerden biri mavi ve gri olsa gerek. Yukarıdaki resimde yine anne adayının avangard tercihleri ile döşenmiş süslü avizelerin olduğu bir oda ama yinede dinlendirici ve göz yormayan tonlar tercih edilmiş.
...
kaynak: http://casa.abril.com.br/materia/quartos-de-bebe-uma-galeria-de-fotos-com-102-ambientes#8
Kırmızı çok tercih edilmese de yukarıdaki odada ince çizgili bir duvar kağıdı ile lacivert birlikte kullanılmış ve çok hoş bir uyum yakalanmış. Bebek mavisi kullanmak istemeyenler için 


Um quartinho de bebê clássico e imponente!
decoracao quarto menina chapeuzinho vermelho pat stucchi

Quater - Móveis para seu Bebê – Classic

Ask Mi

....

Central has a huge selection of pre-finished MDF moulding and panelling to help give you a beautiful, sophisticated, stylish room without a ton of work! Visit a Central store near you and be amazed by our massive selection; we have mouldings and panelling to suit every style, room, and budget! #babyroom #panelling #moulding

Love this baby room!!!