30 Eylül 2014 Salı

Kitaplar Baş Köşede

Evlerimizde baş köşede televizyon olacağına, okurken bize hayal kurduran, bazılarının kahramanı olduğumuz, kimininse anlattığı hikayeyi kendimiz yaşıyormuşcasına sahiplendiğimiz, kimi zaman hüzünlenip, duygu seline kapıldığımız kitaplarımız olsun.
Tıpkı bu evde olduğu gibi.

Bu ev ortak kullanım alanlarını açık planda çözümleyerek dış ilişkilerden sıyrılmış, kitaplarla arasında güçlü bir kurgu yaratmış hissi veriyor sanki. Nedeni çok açık. Çünkü bu evin baş rolünde kitaplar var. Bazılarına göre fazla renksiz gelebilir belki ama en önemlisi mutluluk hissi veren kitap kokusu var. Eee, daha ne olsun? öyle değil mi?

images #elmueble#

23 Eylül 2014 Salı

MasterCard E-Fest online alışveriş festivali başlıyor!

Bizim için alışveriş deyince akan sular durur. İşte biz alışveriş severler için de yılın en güzel zamanı geldi!
Yoğun tempo ve günlük koşuşturma içerisinde sıklıkla kendimi zamansızlıktan yakınırken buluyorum. Bu nedenle markaların sağladığı online alışveriş imkanı benim için hayat kurtarıyor.
Türkiye’nin ilk online alışveriş festivali MasterCard E-Fest, bu sene, yani dördüncü yılında, MasterCard tarafından 22 - 29 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. 
MasterCard E-Fest, benim gibi online alışveriş tutkunlarına sayısız avantaj sunuyor. MasterCard kullanıcılarını, Türkiye’nin önde gelen online alışveriş sitelerinde %50’ye varan indirimler, alışverişlerinde sürpriz hediyeler, ücretsiz kargo hizmetleri ve indirim çekleri gibi zengin fırsatlar bekliyor.
MasterCard E-Fest indirim ve avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, 22 – 29 Eylül tarihleri arasında www.mastercarde-fest.com sitesini ziyaret ederek festivale dahil olan online alışveriş sitelerinden MasterCard ve Maestro logolu kartlarınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.
MasterCard E-Fest, anne-bebek ürünlerinden elektroniğe, mobilya-dekorasyondan  seyahat hizmetlerine ve giyim-aksesuar-güzelliğe kadar birçok ihtiyaca yönelik marka ve ürünü, internet üzerinde bir araya getiriyor. Avantajlı alışveriş imkanı sunan online alışveriş sitelerinin arasında neler mi var;
1v1y, Adil Işık, Anne Lütfen, AVIS, Banana Republic, Beymen, Bonubon, Bonvagon, Boyner, Columbia, Converse, En Moda, E-reyon, Evmanya, GAP, Genpa, Hızlıal, Kiğılı, Kitap Yurdu, Koçtaş, La Senza, Lidyana, Lokum.com, Lukapu, Morhipo, Mudo, Mustang, Occasion, Park Bravo, Saat&Saat, Sigortam.net, TeknoSA, Tekzen, Unnado...
MasterCard E-Fest’in detaylarına www.mastercarde-fest.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Treso Tasarım Peçeteler sonsuzdekorasyon.com da Satışta!

17 Eylül 2014 Çarşamba

Merhaba

Araya uzun bir tatil süreci girince, bloga geri dönmesi zor oluyormuş. Dağ havasından sonra sıcaklardan çok etkilendik sanırım. Tekrar kaçmak istedim ama diğer taraftan evimi de çok özlemiştim. Ve şimdi sonbahar geldiğine göre eski yıllardaki tempoma dönebilirim.

Yaklaşık 4 yıldan fazla blog tutuyorum. İlk zamanlar zevk aldığım için başladığım dekorasyon blogu maceram, zamanla tutkuya dönüştü. Araştırdıkça zevkim gelişti, ufkum açıldı. Zaman içinde yeni markalar keşfedip, algım açıldıkça artık gördüğüm ürünün hangi markaya ait olduğunu tanır oldum. O derece manyak oldum yani :))

Türkiye yavaş yavaş çok farklı markalarla tanışma fırsatı buldu. Beğendiğimiz bazı ürünlere ulaşmaya başladık. Kimine ise hala uzaktan bakıp iç geçirsek de Türkiyedeki bu gelişme beni fazlasıyla heyecanlandırıyor.

Ülkemizin kendi yarattığı markalarda ise üreten bir grup olduğu gibi benzer ürün satan markaların ürünlerini taklit eden, neredeyse aynısını yapanlar var. Bu duruma şaşıp kalıyorum doğrusu.
Bizde yetenekli tasarımcı mı yok yada beğenilen ürünleri kopyala yapıştır yaparak kolaya mı kaçmaktır bunun adı bilemiyorum.

Markalardan sonra sıra bize geldi sanırım. Herkesin evi birbirine benzemeye başladı. Özellikle instagramda ki o nerden??? bu nerden? gibi sorularla karşılaşmamanız mümkün değil. Elbette ki birbirimizde beğendiğimiz eşyalar olacaktır. Gidip aynısını alma isteği duyabiliriz ama düşünün ki ben artık terek görmekten, pembeli cup cake mutfak dekorasyonundan, yarışırcasına bak benim green gatelerim, seninkinden daha fazla dercesine gösterenlerden, çok afedersiniz sıkıldım... abarttık bence. Artık nerdeyse alma isteğim kalmadı bu sebepten.

Birileni eleştirmek amaçlı yada bu şekilde yapanları kırmak için yazmıyorum bunları. Bunun adına sadece farklı olmaya teşvik etmek diyelim...

Neyse...

Hadi biraz ahşap eşyalarla döşenmiş evlere göz atalım, ufkumuz gelişsin, bol bol ilham alalım :))

images # birchlane #