11 Haziran 2012 Pazartesi

Dış mekanda mobilya seçimi

Evinizdeki konforu bahçenize,terasınıza,balkonunuza taşıyın
Havalar ısındı,evimizden dışarı çıkma zamanı geldi.Bahçeler, evimizin bir uzantısıdır....Şık,rahat,pratik mobilya seçimiyle evinizdeki konforu bahçenize taşıyabilirsiniz.
Dış mekan mobilyalarında farklı malzemelerden ürünler karşımıza çıkıyor. Rattan,teak,bambu,plastik,alüminyum,demir,çelik gibi metaller,kimi zaman da bu metallerle kombinlenen tekstiller,bahçemize,terasımıza hava katıyor. 
Bahçe mobilyası seçimi
Bahçe mobilya seçimi yapılırken;bakımı,dayanıklılığı,temizliği göz önünde bulundurulmalıdır.Bakınız:Dış mekan için bahçe mobilyaları
Rattan -hasır mobilyalar:Rattan,farklı tarz örgüleriyle şık,esnek,dayanıklı ve çevre dostu doğal bir malzemedir.Aşırı sıcak ve soğuk mobilyaya zarar vermez.Su ve rutubetten korumak gerekir.Aşırı rutubet küf yapabilir.

Rattan görünümlü plastik mobilyalar:Rattan örgüsüne benzer,dış mekanlar için plastik malzemeden tasarlanmış mobilyalardır.Suya,soğuk ve sıcağa dayanıklı,ekstra bir bakım gerektirmeyen mobilyalardır.Temizliği ve bakımı çok kolaydır.Yıkanabilen ve hafifliği sayesinde kolayca taşınabilen bu mobilyalar her türlü hava koşuluna dayanıklı yapısıyla bahçenizin,terasınızın vazgeçilmez bir parçası olacaktır.


Tik(teak) mobilyalar,Tik,her türlü hava koşuluna dayanıklı,değerli bir ağaç türüdür.Tik yaşayan bir ağaçtır.Tik mobilyalara bakım yağı uygulayarak,uzun süre rengini koruyabilirsiniz.Uzun yıllar boyunca özel bir bakım gerektirmeyen tik ürünlerinin temizliği de kolaydır.Kış boyunca bu mobilyaları dışarı da bırakabilirsiniz.

Alüminyum bahçe mobilyaları..hafif yapısı,her türlü hava koşullarına dayanıklı olması sebebiyle bahçe mobilyaları arasında tercih edilen metal  mobilyalardır.Paslanmaya karşı dayanıklıdır.Alüminyum;rattan,tik,tekstil bileşiminden de şık mobilyalar karşımıza çıkıyor.


Plastik bahçe mobilyaları.Çağdaş tasarımlarla ve renklerle karşımıza çıkan plastik mobilyalar,kolay temizlenebilir özellikleri ve hafiflikleriyle dış mekanlarda tercih ediliyor.
modern bahçe mobilyası
Ferjorje mobilyalar:Bahçenize romantik bir hava katmak istiyorsanız,uzun yıllar dayanıklı yapısıyla ferforje mobilyalar iyi bir tercih olacaktır.
Kaynak:www.hobilerle.blogspot.com

Bunlar da ilginizi çekebilir
Dış mekanlar için bahçe mobilyaları
Teras ve balkonlar için öneriler
Kumsal stili yaratmak için ipuçları

Hamaklar 

Teras ve bahçemizde yaz keyfi

Yazlık ev mekanlar için dekorasyon önerileri

Bahçe mobilyaları

Dinlenin yenilenin

Bahçede dinlenme köşesi

Verandalar-cam veya sera evler

Plaj ve havuz mobilyaları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder