3 Eylül 2012 Pazartesi

Yatak odasında akıllı depolama çözümleri

 İyi bir planlama ve fonksiyonel mobilya seçimiyle yatak odalarınızı hem daha geniş gösterebilir, hem de dağınıkları ortadan kaldırarak, akıllı depolama çözümleri oluşturabilirsiniz.
Akıllı depolama çözümleri için birkaç fikir.......
Dolaplar ve duvar rengi:Yatak odasnızın duvarlarını etkin şekilde değerlendirin.Beyaz renk ve aynalı dolap kapakları odanızı daha geniş gösterecektir.Her alanı değerlendirmek istiyorsanız,tavana kadar olan gömme dolapları tercih edin.

Fonksiyonel mobilyalar-Yer kazandıran mobilyalar
Yatakaltı ve yatak başları:Yatak altı ve yatak başlarınızı da depolama alanı olarak kullanın...(ikea)Altı çekmeceli veya sandık bazalı yataklar,fazla eşyalarınızı depolama için ideal.Bakınız.Yatak odası başucu fikirleri

Dikey raflar:Sadece yatakaltlarını değil duvarlarınızı da değerlendirin.. Dikey raflar yer kazandıran çözümlerin başında gelir.Duvarınıza yerleştireceğiniz  dikey raflara kitaplarınızı,saat,aile fotoğraflarınızı,kişisel eşyalarınızı  vb.yerleştirebilirsiniz.
Sandıklar: Yatağınızın ayak ucuna yerleştireceğiniz battaniye,yorgan vs koyabileceğiniz sandıklar...Sandık yerine büyük kutu veya renkli bavullarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Pencere önleri: 
Pencere önleri genellikle ölü alanlardır,buraları değerlendirin.Altı dolaplı veya çekmeceli pencere önü oturma vve depolama alanı, yatak odalarında çok amaçlı akıllı çözümlerden birisidir.Bakınız:pencere önü oturma köşeleri
Aynalı mobilyalar ve dolaplar
Yüzeyi ayna kaplı dolaplar,hem dağınıklıkları ortadan kaldırır,hem de ışığı yansıtacağından odanızı daha geniş gösterecektir.

Aynalı tuvalet masası
Bunlar da ilginizi çekebilir
Yatak odasında başucu fikirleri
Erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri
Yatak odanızı yenilemek için 10 ipucu 
Dolaplar
Misafir odası tasarım fikirleri
Yatak odası duvarlarında renk seçimi
Farklı tarz ve renklerde yatak odaları 
Yatak odalarınız kişiliğinizi yansıtsın
Bembeyaz yatak odaları
Mekana uygun renk seçimi
Renklerin uyumu
Renklerin etkisiHiç yorum yok:

Yorum Gönder