28 Eylül 2012 Cuma

İrem'le Akşam Yemeği Daveti Hazırlığı

        Bugün arkadaşım irem'in akşama misafirleri vardı. Salı gününden başladı açaba ne pişirsem diye güzel bir menü hazırlamış sonunda evde hummalı bir çalışma içersindeydi bende biraz dinlensin ve tabi ki merakımdan elimde fotoğraf makinası atladım iroşa gittim. Bizim kız yemek yapmasını çok seviyor. Nasıl süslesem nasıl sunsam hangi tabağa koysam diye düşünceler içerisindeyken bende elimde makina fotoğraf çektim.:)


      Tabi ben gittiğimde mutfak uçmuş irem kendinden geçmiş koşuşturuyordu. Gel dedim kahve içelim sen biraz dinlen. İroşun bahçede keyifli kahvemizi içtik. Sonra her zaman ki misafir öncesi telaş ve hazırlanmaya daldık. Masayı hazırlayıp yemeklerin sunumlarına geçtik.
 
Neler mi vardı menüde?  Nerden başlasam bilemedim zeytin ezmeli milföy, patates çanağında tavuk,portakallı kereviz, bezelyeli pilav, hardal soslu biftek, domates soslu ravioli, kaşarlı patlıçan sarma... böyle gidiyor menü ve en son peynir tabağımız vardı:)
 
 
 
Zeytin ezmeli bu atıştırmalığı peynir tabağı süslemesinde kullandık.
 
 
 
 
 
Bu havuçlar tavuk suyunda baharatlar ve maydanozla haşlandı. Biftek süslemesinde kullanılmak üzere hazırlandı. Üzerlerine maydanoz eklenen havuçlar güzel bir sunum için hazır.
 
 
Biftekler bir gece önceden zeytin yağı ,tane hardal, karabiberle karıştırılarak bekletilmiş. Tavada kızartılıp daha sonra alimünyum folyo ile sarılıp fırınlandı. Tadına bakamadım ama bu akşam ki misafirlerden yorumlarını alınca bilgi veririm:)
 
 
Peynir tabağımızı hazırlamaya başladık. Nasıl süslesek diye düşünürken irem kadeh içine üzümleri koydu ve peynirleri kesmeye başladı. Yeni keşfettiği peyniri ben çok beğendim. Çok güzel hazırlanmış. Gündoğdu firmasını tebrik etmek gerek. Tam bir görsel şölen bende ilk kez gördüm. Migrosda gezinirken irem farketmiş. Sadece migros ve Macromarket de olmasına şaşırmamak gerek. Ben Macro center ürünlerini ve özellikle katalog çekimlerini çok beğenirim. Hani şu evlere dağıtılan fiyat katalogu olur ya işte o orda ki ürünlerin sunumları, siyah kağıda basılması peynirlerin şaraplarla sunularak hazırlanması hep ilgimi çekmiştir. İncelediğim ender kataloglardandır. :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Peynir tabağımız çok iştah açıcı oldu.
 
 
 
 
Daha öncede tarifini verdiğim patates yuvasının iç harcını bu sefer ceviz, mayonez ve tavukla hazırlandı. Tarifi merak edenler tık tık
 
Portakallı kereviz
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder