8 Ocak 2013 Salı

Londra'dan Sevdiğim Güzel Detaylar:)
Londra'da gezerken gözümüze takılan beğendiğimiz bizlere fikirler verecek her parçayı çekmeye çalıştım.  Özellikle Covent Garden'daki dükkanlarda kendimizi kaybettik ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Daha önce de gittiğimizde burayı çok sevmiştik. Sokak sokak heryerini gezmeye çalışmıştık.  Burada farklı tarzlarda küçük sevimli dükkanlar bulmak mümkün .Vintage tarzda ürünler, karınca mağazasının ürünlerinin satıldığı renkli mağazalar, çay dükkanları ve içlerinde satılan porselenler, mis kokulu çaylar, laduree'un leziz macaronlarını ve   kokulu sabunlar bulabileceğiniz benim gibi dekorasyon meraklılarının ilgisini çekecek  çok keyifli bir yer. Tabi böyle bir yeri keşfedince sizle paylaşmak büyük keyif..
 
 
 
 
 


Sabun standındaki görünümden kendimi alamadım. Samanları, çiçeklerini, lavantaların kombini çok hoş olmuş. Hemen kendimede bir tane edindim. Banyomda kendisiyle her sabah karşılaşmaktan büyük keyif alıyorum:)

 
 
 


 
 

 

İngilizlerin çay keyfi bir başka güzel bu dükkandan çıkmak zor oldu. Tüm çayların tadına baktık. Karamelli olana ayrı bir bayıldık. Yine daha fazla almadığıma pişman oldum:(

 
 
 

Bu cam demliklerden en kısa zamanda kendime de edinicem. Türkiye'de de bulurum diye almadım. Çok ince camdı.
 
 
 
 

 
 
Görüpte almamak olmaz, tadına bakmadan dönmek olmaz dedik. Bu nefis lezzeti afiyetle yedik:)Tabi Covent Garden gezdiğimiz tek yer değildi. Harrods alışveriş merkezinde de çok keyifli parçalar gördük. Güzel sunumlar, renkler, kombinlerle bu tarihi alışveriş merkezinde de kendimizi kaybederek gezdik.


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder