11 Kasım 2012 Pazar

Küçük yatak odaları

Küçük yatak odalarını daha büyük göstemek için fikirler
İyi bir planlama,doğru renk,yatak, mobilya ve aksesuar seçimiyle yatak odanızı daha büyük gösterebilirsiniz.
Yatak odanızı rahat ve fonksiyonel bir şekilde dekore ederken,farklı renk ve dokuları birlikte kullanarak, odanıza stil  kazandırabilirsiniz.

 

Dağınıklığı ortadan kaldırın.Yatak odanızın olduğundan küçük görünmemesi için dağııklıkları,kişiel eşyalarınızı,dolaplara,çekmecelere,sandıklara yerleştirin.Kendinizi daha geniş mekanda hissedeceksiniz.

Doğru yatak seçimi:Küçük bir odada büyük yatak kullanmayın.Sıkışık ortam görünümünden kaçınmak için yataığınızın boyutları ve diğer mobilyalar birbiriyle orantılı olmalıdır.

Doğru renk seçimi:Açık renkler odanızı daha geniş gösterecektir.Özellikle beyaz renk ışığı yansıttığından yatak odanızı daha geniş ve aydınlık gösterecektir.Koyu renkleri yatak örtüsü,halı,yastık,aksesuarlarda kullanbilirsiniz.

Fonksiyonel depolama çözümleri:Yatak odanızdaki dağınıkları ortadan kaldırmak için çok fonksiyonlu mobilyaları tercih edin.Altı çekmeceli yataklar,pencere önü oturma bölümleri,sepetler,fazla eşyalarınızı,battaniyelerinizi depolayacagınız puflar,raflar bunlardan birkaçı..Yatak odasında akıllı depolama çözümleri
Sürgülü gardrop, raydolaplar..Sürgülü kapılar yer kazandıran özelliklerden birisi..

Odanızın büyüklüğüne göre mobilya seçimi:Yatak odanızın büyüklüğüne ve ihtiyaçlarınıza göre 2-3 mobilya(gardrop,komidin,şifonyer vs.)yeterli olacaktır.Yatak başındaki duvarlarınıza dolap ve raf yerleştirerek depolama alanı yarabilirsiniz.
 
 
Aynalar:Yatak odanıza yerleştireceğiniz aynalar odanızı daha aydınlık ve geniş göstercektir.Aynalı gardroplar veya aynalı mobilyalar iyi bir seçim olacaktır.

Perdeler:Küçük yatak odalarında kumaş perdeler yerine stor,katlamalı,zebra perde gibi perdeleri tercih edin.
 
 
Bunlar da ilginizi çekebilir
Yatak odasında başucu fikirleri
Erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri
Yatak odanızı yenilemek için 10 ipucu
Dolaplar
Misafir odası tasarım fikirleri
Yatak odası duvarlarında renk seçimi
Farklı tarz ve renklerde yatak odaları
Yatak odalarınız kişiliğinizi yansıtsın
Bembeyaz yatak odaları
Mekana uygun renk seçimi
Renklerin uyumu
Renklerin etkisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder