5 Kasım 2012 Pazartesi

Merdiven altı dekorasyonu

Merdiven altını değerlendirmek için fikirler... Evimizde her alanı değerlendirmek isteriz...Merdiven altındaki boş alan da bunlardan biri..Merdiven altındaki boşlukları  farklı tasarım ve amaçlarla fonsiyonel kullanım  alanına dönüştürebiliriz.İhtiyacınızı belirleyin ve farklı çözüm yollarından birini seçin.
Merdiven altı çözümleri
Salonunuzun devamı merdiven altının değerlendirilmesi
Oturma odanız, merdiven altının bulunduğu koridora açılabilir.Bu alanların daha dekoratif düzenlenmesi gerekir.Merdiven altındaki bu boş alanı kitaplık,şömine,tv bölümü veya oturma odasının bir bölümü olarak değerlendirebilirsiniz.

Merdiven altı mutfak..Mutfak için yeterli alanınız yoksa küçük bir mutfak bölümü oluşturabilir veya bir mutfağın uzantısı olarak merdiven altını değerlendirebilirsiniz.Merdivan altına ocağınızı yerleştirmemenizi öneririm.Merdiven altındaki bu alana mutfak eşyalarınızı yerleştireğiniz dolapları, rafları ve elektirikli aletlerinizi yerleştirebilirsiniz.
Merdiven altında ev ofis
Merdiven altındaki alanın genişliğine göre,iyi bir planlama ve depolama çözümleriyle çalışma bölümleri yaratabilirsiniz.

Giriş veya koridorlardaki merdiven altlarını değerlendirme
Antredeki merdiven altlarını giysi ve ayakkabılarınızı depolamak kapalı veya açık dolaplar yapabilirsiniz.Antrenize rahat  bir koltuk,konsol veya ayna yerleştirmek istiyorsanız merdiven altındaki bu alanı değerlendirin.


Depolama alanı olarak.merdiven altlarının değerlendirilmesi.. dolap ve çekmeceler,bölmeler,,
 Merdiven altındaki alana  çekmece ve dolaplarla işlevsel çözümler oluşturabilirsiniz.Fazla eşyalarınızı depolayarak dağınıkları ortadan kaldırabilir,isterseniz kiler olarak kullanabilirsiniz.
Şaraplarınızı depolamak da özel itina ister.Direk güneş ışıgı görmeyen,serin yerler şaraplarınızı depolamak icin idealdir.Şaraplarınıza özel bölmeler hazırlayabilirsiniz.
 
Tuvalet:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder